Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Würth Elektronik |
| Series | WE-HCI |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | – |
| Inductance | 5.6 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 6.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 7.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 20.6mOhm |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 30MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 1040 |
| Size / Dimension | 0.413″ L x 0.402″ W (10.50mm x 10.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.165″ (4.20mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.