Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | Omnimate PCF |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 5 |
| Pitch | 0.394″ (10.00mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Current | 15 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Quick Connect, Disconnect |
| Features | – |
| Color | Orange |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Material – Plating | Copper Alloy – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.