Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | Omnimate TSS |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.200″ (5.08mm) |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Current | 20 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Clamping Yoke, Tension Sleeve |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | Green |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Material – Plating | Copper Alloy – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | 0.5-0.55 Nm (4.4-4.9 Lb-In) |
| Screw Thread | M3 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.