Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | LX |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 3 |
| Pitch | 0.591″ (15.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 85 A |
| Voltage | 600 V |
| Wire Gauge | 4-16 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Clamping Yoke, Tension Sleeve |
| Features | – |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Housing Material | Thermoplastic, Wemid |
| Contact Material – Plating | Electrolytic Copper – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | 2.4-4 Nm (21.2-35.4 Lb-In) |
| Screw Thread | M5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.