Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | Omnimate LM |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.138″ (3.50mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 10 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Clamping Yoke, Tension Sleeve |
| Features | – |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Material – Plating | Copper Tin Alloy – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | 0.2-0.25 Nm (1.7-2.2 Lb-In) |
| Screw Thread | M2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.