Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | SAK |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 1 |
| Pitch | – |
| Mating Orientation | 90° Angle with Panel |
| Current | 20 A |
| Voltage | 400 V |
| Wire Gauge | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw |
| Features | – |
| Color | Yellow |
| Operating Temperature | -60°C ~ 130°C |
| Housing Material | Gemin (Thermosetting Plastic) |
| Contact Material – Plating | – |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Screw Thread | M2.5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.