Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | WECO Electrical Connectors Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 3 |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Current | 15 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 14-26 AWG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wire Termination | Screw – Leaf Spring, Wire Guard |
| Features | – |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Material – Plating | Brass – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Bronze – Tin Plated |
| Screw Material – Plating | Steel – Zinc Plated |
| Torque – Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Screw Thread | M2.6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.