Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | SMR1DZ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case | 2512 J-Lead |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.236″ L x 0.126″ W (5.99mm x 3.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.110″ (2.79mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.