Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | VCS1625 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 1 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | Wide 2516 (6440 Metric), 1625 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.160″ L x 0.250″ W (4.06mm x 6.35mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.040″ (1.02mm) |
| Number of Terminations | 4 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.