Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Sfernice |
| Series | ROT/SF |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 1.2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | Long Life |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 360° |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.650″ (16.50mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 2.000″ Dia (50.80mm) |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.