Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 5300Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 7% @ 16mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | – |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 200ns, 200ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | – |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor with Base |
| Voltage – Output (Max) | 15V |
| Current – Output / Channel | 8mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.33V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 25 mA |
| Vce Saturation (Max) | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Base Product Number | 6N135 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.