Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | TransZorb® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 12.4V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 14V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 20.1V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 19.01A |
| Power – Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 807pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Supplier Device Package | DO-219AB (SMF) |
| Base Product Number | VTVS12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.