Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Series | BZD27-M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 27 V |
| Tolerance | – |
| Power – Max | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 20 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Supplier Device Package | DO-219AB (SMF) |
| Base Product Number | BZD27C27 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.