Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WFCP |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Resistance | 1 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 2W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Anti-Sulfur, Current Sense |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Supplier Device Package | 0612 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.063″ L x 0.126″ W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.039″ (1.00mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.