Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | PTF |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance | 500 Ohms |
| Tolerance | ±0.05% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film |
| Features | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.145″ Dia x 0.375″ L (3.68mm x 9.53mm) |
| Height – Seated (Max) | – |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.