Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Military, MIL-PRF-55342, RM0603 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 10 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Military |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063″ L x 0.032″ W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.033″ (0.84mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | R (0.01%) |
| Base Product Number | M55342 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.