Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | IHLP-5050FD-5A |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Molded |
| Material – Core | – |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 8.3 A |
| Current – Saturation (Isat) | 5.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 33.49mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 6.43MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.522″ L x 0.508″ W (13.26mm x 12.90mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.252″ (6.40mm) |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.