Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | IHHP-0805ZH-01 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Iron Powder |
| Inductance | 1 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.2 A |
| Current – Saturation (Isat) | 3.3A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 55mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | – |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.047″ W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.031″ (0.80mm) |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.