Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | IFLR-2727EZ-01 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | – |
| Inductance | 72 nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 45 A |
| Current – Saturation (Isat) | 58A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.35mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | – |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Size / Dimension | 0.276″ L x 0.276″ W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.197″ (5.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.