Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MMB – Professional |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | MELF, 0207 |
| Supplier Device Package | 0207 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.087″ Dia x 0.228″ L (2.20mm x 5.80mm) |
| Height – Seated (Max) | – |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.