Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics/BI |
| Series | 7280 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 2 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.812″ (20.63mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.874″ Dia (22.20mm) |
| Base Product Number | 7284R |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.