Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics/BI |
| Series | 7246 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.811″ (20.60mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.875″ Dia (22.20mm) |
| Base Product Number | 7246R |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.