Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Output Type | SCR |
| Zero Crossing Circuit | No |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 4000Vrms |
| Voltage – Off State | 600 V |
| Static dV/dt (Min) | 5V/µs |
| Current – LED Trigger (Ift) (Max) | 10mA |
| Current – On State (It (RMS)) (Max) | 150 mA |
| Current – Hold (Ih) | 1mA |
| Turn On Time | 15µs |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Approval Agency | BSI, SEMKO, UR, VDE |
| Base Product Number | TLP748 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.