Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 2500Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | – |
| Current Transfer Ratio (Max) | – |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 200µs, 3ms |
| Rise / Fall Time (Typ) | – |
| Input Type | DC |
| Output Type | Photovoltaic |
| Voltage – Output (Max) | 7V |
| Current – Output / Channel | 24µA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Vce Saturation (Max) | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.300″, 7.62mm), 5 Leads |
| Supplier Device Package | 6-DIP, 5 Lead |
| Base Product Number | TLP591 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.