Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Output Type | Triac |
| Zero Crossing Circuit | Yes |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 5000Vrms |
| Voltage – Off State | 600 V |
| Static dV/dt (Min) | 2kV/µs (Typ) |
| Current – LED Trigger (Ift) (Max) | 10mA |
| Current – On State (It (RMS)) (Max) | 100 mA |
| Current – Hold (Ih) | 600µA (Typ) |
| Turn On Time | – |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.300″, 7.62mm), 5 Leads |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Approval Agency | CQC, cUR, UR |
| Base Product Number | TLP3062 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.