Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Output Type | Triac |
| Zero Crossing Circuit | No |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 3750Vrms |
| Voltage – Off State | 600 V |
| Static dV/dt (Min) | 500V/µs (Typ) |
| Current – LED Trigger (Ift) (Max) | 7mA |
| Current – On State (It (RMS)) (Max) | 70 mA |
| Current – Hold (Ih) | 1mA (Typ) |
| Turn On Time | 100µs (Max) |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.27V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SOIC (0.173″, 4.40mm Width), 4 Leads |
| Supplier Device Package | 6-SOP |
| Approval Agency | CQC, cUR, UR |
| Base Product Number | TLP265 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.