Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | – |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 3:1 |
| On-State Resistance (Max) | 100Ohm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 2V ~ 6V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±2V ~ 6V |
| -3db Bandwidth | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | TC74HC4053 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.