Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.6V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 23.7V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 80A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1900W (1.9kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 600pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | USC |
| Base Product Number | DF2S6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.