Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 3A |
| Power – Peak Pulse | 45W |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 0.45pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-923 |
| Supplier Device Package | SOD-923 |
| Base Product Number | DF2S6.8 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.