Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 2:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | Logic |
| Voltage – Load | 1.6V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 4A |
| Rds On (Typ) | 20mOhm |
| Input Type | Differential |
| Features | – |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Reverse Current |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-583 |
| Package / Case | SOT-583 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.