Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Latched Driver |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | – |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | Logic, PWM |
| Voltage – Load | 6V ~ 60V |
| Current – Output (Max) | 6A |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | – |
| Features | Shutdown |
| Fault Protection | Reverse Current, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) Exposed Pad |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.