Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Number of Outputs | 7 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | Parallel |
| Voltage – Load | 30V (Max) |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 6.5V ~ 30V |
| Current – Output (Max) | 500mA |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | CMOS |
| Features | – |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Base Product Number | TPL7407 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.