Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SP8T |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Number of Circuits | 1 |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 130mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 1.08V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | – |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 12ns, 6ns (Typ) |
| -3db Bandwidth | 90MHz |
| Charge Injection | -1pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 7pF, 60pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 80pA |
| Crosstalk | -65dB ~ -45dB @ 1MHz ~ 10MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-UFQFN |
| Supplier Device Package | 16-UQFN (2.6×1.8) |
| Base Product Number | TMUX1108 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.