Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -55°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | 2-Wire Serial, I2C/SMBUS |
| Voltage – Supply | 1.9V ~ 5.5V |
| Resolution | 16 b |
| Features | One-Shot, Shutdown Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.4°C |
| Test Condition | -10°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-WSON (2×2) |
| Base Product Number | TMP116 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.