Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | TMP110 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | 2-Wire Serial, I2C/SMBUS |
| Voltage – Supply | 1.14V ~ 5.5V |
| Resolution | 12 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1°C |
| Test Condition | 0°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Package / Case | 5-XFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 5-X2SON (0.8×0.8) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.