Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Output Type | Triac |
| Zero Crossing Circuit | No |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 5300Vrms |
| Voltage – Off State | 400 V |
| Current – LED Trigger (Ift) (Max) | 15mA |
| Current – Hold (Ih) | 100µA |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Base Product Number | MOC302 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.