Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -55°C ~ 130°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Resolution | 11.77mV/°C |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.5°C (±2.5°C) |
| Test Condition | 30°C (-50°C ~ 130°C) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Base Product Number | LMT88 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.