Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N/P-Channel |
| Interface | PWM |
| Voltage – Load | 600V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 7.5V ~ 18V |
| Current – Output (Max) | 40A |
| Rds On (Typ) | 26mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 54-VQFN (12×12) |
| Package / Case | 54-VQFN Exposed Pad |
| Base Product Number | LMG3422 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.