Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 150°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Resolution | 13 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Resolution, Shutdown Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.5°C (±2.5°C) |
| Test Condition | -10°C ~ 80°C (-40°C ~ 150°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Base Product Number | LM73 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.