Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | 0°C ~ 100°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 4V ~ 30V |
| Resolution | 10mV/°C |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.5°C |
| Test Condition | 25°C |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | LM35 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.