Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 100°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | – |
| Resolution | 10mV/°K |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±6°C (±9°C) |
| Test Condition | 25°C (-40°C ~ 100°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | LM335 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.