Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | microPOWER™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Number of Inputs | 16 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 5.25V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5×5) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS7953 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.