Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 125k |
| Number of Inputs | 8, 16 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADS1258 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.