Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 82 |
| Number of Inputs | 8 |
| Input Type | Pseudo-Differential, Single Ended |
| Data Interface | I2C |
| Configuration | MUX-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 3V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 3V ~ 5.5V |
| Features | Selectable Address, Temperature Sensor |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | ADC128D818 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.