Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 4 |
| Shell Size – Insert | M12-4 |
| Shell Size, MIL | – |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature | – |
| Termination | Screw |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Primary Material | Plastic |
| Shell Material | Plastic |
| Shell Finish | – |
| Contact Finish – Mating | – |
| Color | Black |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating | – |
| Features | – |
| Shielding | Unshielded |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Voltage Rating | 125VAC, 150VDC |
| Cable Opening | 0.118″ ~ 0.236″ (3.00mm ~ 6.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Backshell Material, Plating | – |
| Contact Material | – |
| Contact Finish Thickness – Mating | – |
| Insert Material | – |
| Applications | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.