Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | TE Intercontec |
| Series | 623 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 12 |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Shell Size – Insert | 23-12 |
| Shell Size, MIL | – |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | – |
| Termination | Screw |
| Fastening Type | Push-Twist |
| Orientation | Keyed |
| Primary Material | Metal |
| Shell Material | Zinc Die Cast |
| Shell Finish | Nickel |
| Contact Finish – Mating | – |
| Color | Silver |
| Ingress Protection | IP66/IP67 – Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Features | Backshell |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating (Amps) | 7A |
| Voltage Rating | 125VAC/DC |
| Cable Opening | 0.551″ ~ 0.669″ (14.00mm ~ 17.00mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 130°C |
| Backshell Material, Plating | Zinc Die Cast, Nickel |
| Contact Material | – |
| Contact Finish Thickness – Mating | – |
| Insert Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Applications | – |
| Base Product Number | AKA02 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.