Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Series | V23105, AXICOM |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 9VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 3 A |
| Switching Voltage | 250VAC, 220VDC – Max |
| Load – Max Switching | 750VA, 660W |
| Coil Current | 16.7 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | – |
| Coil Insulation | – |
| Must Operate Voltage | 7.2 VDC |
| Must Release Voltage | 0.45 VDC |
| Operate Time | 6 ms |
| Release Time | 4 ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Approval Agency | cURus |
| Relay Type | Telecom |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 540 Ohms |
| Base Product Number | V23105 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.