Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | TW, Citec |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 2.5k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 1W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Rotation | 285° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.984″ (25.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | M10 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.890″ Dia (22.60mm) |
| Base Product Number | TW |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.