Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 101.53PSI (700kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 392 mV (5V) |
| Accuracy | ±0.4% |
| Voltage – Supply | 20V |
| Port Size | – |
| Port Style | No Port |
| Features | – |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Maximum Pressure | 304.58PSI (2100kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 32540 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.