Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Amp-In |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Through Board |
| Hole Diameter | 0.125″ (3.18mm) |
| Insulation Diameter | 0.090″ ~ 0.150″ (2.29mm ~ 3.81mm) |
| Length – Overall | 0.295″ (7.49mm) |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Tin |
| Base Product Number | 770060 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.